X Міжнародна конференція «Ведення аграрного бізнесу». Як це було?
12 грудня відбулася X Міжнародна конференція «Ведення аграрного бізнесу», організована асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» спільно з агенцією UCABevent. На підсумковому заході року були окреслені макроекономічні, регуляторні, законодавчі зміни 2018 року, а також визначені тренди та перспективи на наступний рік.
Набір торговельних конфліктів призводить до асинхронізації глобальної економіки. У той час, як економіка США зростає дуже швидко, Китай – сповільнюється, а Європа – стагнує. Високий рівень економік усіх країн світу призводить до того, що торговельні війни так чи інакше відображаються на країнах, які участі здавалося б у них не беруть. Тимофій Милованов, почесний президент Київської школи економіки, переконаний, що перед Україною стоять більші виклики, ніж перед іншими країнами: слабка економіка, залежність від міжнародного ринку, рекордні виплати зовнішнього державного боргу у 2019 році, великі соціальні витрати та неефективне використання грошей в напрямках освіти, медицини, виплат пенсій, вибори президента та до Верховної Ради, недосконала структура державного апарату і відсутність притоку інвестицій. «Українська економіка зростала під час збільшення світових цін на товари, які ми експортуємо. Якщо ж світова глобальна економіка піде у рецесію, то у нас виникнуть економічні проблеми. Також проблемою є те, що нам складно існувати без зовнішньої підтримки, і уряд України змушений брати позики під великі відсотки (9-10% річних в доларах)», – відмітив Тимофій Милованов.

Зростання української економіки вкрай недостатнє. Більше того, його низькі темпи збільшують «прірву» з іншими країнами східноєвропейського регіону. «Статистика 3-го кварталу поточного року дуже несприятлива. Україна не дотягує до 3% зростання, в той час коли лідери зростання: Румунія і Польща стрімко злітають на більше ніж 7%. Єдина можливість прискорити зростання ­– це зміна моделі зростання та різке збільшення інвестиційних потоків в Україну. Інвестиційна модель зростання передбачає, що Україна повинна взяти активну участь в конкуренції за глобальні потоки фінансових інвестиційних ресурсів. У результаті, країна матиме можливість забезпечити собі економічний стрибок та покращення бізнес-клімату­», – вважає Олег Устенко, виконавчий директор Міжнародного Фонду Блейзера.

Під час другої сесії «Як сформувати команду «Ліги Чемпіонів»: soft skills vs hard skills» були проаналізовані ключові фактори формування ефективної команди. Залучення та утримання співробітників — одне з надважливих завдань роботодавців, вважає партнер, керівник практики People Advisory Services, EY в Україні, Ольга Горбановська: «Чим раніше в компанії зреагують та знайдуть до співробітників особливий підхід, тим більше талантів залишиться в Україні».

Жерар де Ля Салль, засновник і керівник компанії Alfagro, з огляду на власний досвід, дав поради для інвесторів, котрі думають вкладати свої капітали в український агробізнес: «Потрібно мати плани на перспективу – років на 10-15 для самостійного розвитку та 5-10 – для розвитку бізнесу. При цьому потрібно постійно коригувати їх з урахуванням впливу зовнішнього середовища. Треба комплексно і глибоко інтегруватися у місцеве життя. Інвестору обов'язково перебувати на місці свого бізнесу особисто». На думку пана Жерара, інвесторів не зупинить очікувана турбулентність наступного року в Україні, пов'язана з виборами. «Стратегічний шлях України визначений, вона принципово йде вперед і до кращого», – додав він.

Протягом п'ятої сесії «Найбільші українські аграрні інвестори» учасники конференції розглянули потенційні напрямки та перспективи для залучення інвестицій. «Інвестори цікавляться секторами транспортної інфраструктури, видобування нафти й газу, альтернативної енергетики. Завдання України зараз – відкрити доступ до цих ринків для приватного капіталу, створивши умови для здорової конкуренції. Також є інтерес до галузі IT – зокрема, до заснування в Україні R&D центрів, регіональних IT-кластерів», – розповіла Юлія Ковалів, голова Офісу національної інвестиційної ради України. Безсумнівно, агросектор є одним із пріоритетних. Утім, від відкриття ринку землі залежить, як скоро ми перейдемо від розмов про колосальний агропотенціал України до реалізації конкретних проектів.


Нагадуємо, що реєстрація на XІ Міжнародну конференцію "Ведення агробізнесу в Україні" вже відкрита. Чекаємо на всіх, кому небайдуже майбутнє агробізнесу України, 05 грудня 2019 року.
ВАЖЛИВІ ПОСИЛАННЯ
© 2019 Doing Agribusiness
Розробка та
просування

Made on
Tilda